Εγγραφές

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ/ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΗΣ  ΣΤΗΝ Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΙ  ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΙΣ  Β΄  ΚΑΙ  Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

Εγγραφή στην εφαρμογή e-eggrafes στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-eggrafes.minedu.gov.gr

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

Δικαιολογητικά που πρέπει να κατατεθούν στο σχολείο μέχρι την έναρξη των μαθημάτων (το Σεπτέμβριο):

ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΗΝ Α’ ΤΑΞΗ ΛΥΚΕΙΟΥ

α. Έντυπο της Αίτησης Εγγραφής (δείτε το έντυπο Αίτηση Εγγραφής Α’ Τάξη)

β. Την ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής (e–eggrafes)

γ. Υπεύθυνη Δήλωση του ν. 1599/1986 (Α’ 75), με γνήσιο υπογραφής ή αίτηση μέσω gov.

i)  Υπεύθυνη Δήλωση Συμπληρώνεται από τον κηδεμόνα που θα κάνει την εγγραφή (με κωδικούς taxisnet).

ii)  Υπεύθυνη Δήλωση από τον δεύτερο κηδεμόνα (που δεν θα κάνει την εγγραφή-απλώς δηλώνει συναίνεση)

δ. Φωτοαντίγραφο δελτίου αστυνομικής ταυτότητας του/της μαθητή/τριας – ή Πιστοποιητικό του Δήμου/Δημοτικής Ενότητας

ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΗΝ Β’ ΤΑΞΗ ΛΥΚΕΙΟΥ

α. Έντυπο της Αίτησης Εγγραφής (δείτε το έντυπο Αίτηση Εγγραφής Β’ Τάξη)

ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΗΝ Γ’ ΤΑΞΗ ΛΥΚΕΙΟΥ

α. Έντυπο της Αίτησης Εγγραφής (δείτε το έντυπο Αίτηση Εγγραφής Γ’ Τάξη)

prosoxi5 flynews

Όλα τα δικαιολογητικά μπορούν να παραδοθούν στο Γραφείο Γραμματείας – Πρωτόκολλου στο σχολείο μας ή να σταλούν στο e-mail (mail@1lyk-megal.ark.sch.gr) του σχολείου ως συνημμένα αρχεία με θέμα “Εγγραφή στο ΓΕΛ Μεγαλόπολης”.

Από admin